Naša posteľ je miesto, ktoré zodpovedá aj za zdravie našej chrbtice. Hovoríme konkrétne o matraci. Mnohí ľudia si túto časť postele, takpovediac, ani nevšímajú. Raz za čas matrac vyprášia, povysávajú alebo operú sťahovací poťah. Ak sa nám spí už veľmi nepohodlne, zvykneme ho prevrátiť na opačnú stranu. Ani jeden z týchto úkonov však nezabezpečí našej chrbtici potrebné pohodlie. Ak i vy ešte stále používate starý matrac, mali by ste o čím skôr vymeniť na nový. Viete aký typ je pre vás najlepší?

Žena ležiaca v posteli, ktorá číta časopis.jpg

Medzi najpopulárnejšie produkty patria, jednoznačne, penové matrace od Segum. Svoju popularitu si získali pre svoju pomerne nízku cenu, dlhú životnosť a nepochybne i pohodlie, ktoré poskytujú našej chrbtici. Ak však chcete, aby spĺňali všetky spomínaná vlastnosti, nemali by ste podceňovať správny výber. Podozrivo nízka cena nie je najlepším znakom kvality. Preto nakupujte len u overených výrobcov. Pokiaľ chcete svojej chrbtici poskytnúť ozajstný komfort, vyberajte kúsky s tvrdšou penou. Tie vám navyše vydržia i dlhšie, pretože k jej opotrebovaniu dôjde, logicky, neskôr.

Pružinové matracepatria k ďalším obľúbeným kúskom. Ich cena je o čosi vyššia, no na druhej strane ide o naozaj kvalitné kúsky s dlhou životnosťou a veľmi dobrými ortopedickými vlastnosťami. Na výber máte klasické pružinové matrace, alebo tie taštičkové, ktoré majú pružiny ukryté v samostatných látkových puzdrách. Oba tieto typy matracov sú extrémne vhodné pre ľudí, ktorí už problémami s chrbticou majú.

Posteľ s pásikavými obliečkami.jpg

Podobne pozitívne ortopedické vlastnosti majú aj matrace z pamäťovej peny. Opäť ide o drahšie produkty, do ktorých sa však oplatí zainvestovať. Okrem toho, že pomôžu vašej chrbtice, majú i veľmi dobré hygienické vlastnosti, takže sú vhodné aj pre alergikov. To isté platí aj o spomínaných pružinových a taštičkových matracoch.