Posuvné dvere sa pomaly ale isto stávajú hitom domácností. Nemusíte mať pritom dom či byt zariadený v štýle japonských tradícií. Ak potrebujete šikovne predeliť určitý priestor, napríklad komoru, priestor na odkladanie náradia, či šatník, takéto dvere sa náramne hodia. Taktiež pri výstupe na terasu. Posuvné dvere si takéto priestory proste pýtajú. A stretli ste sa už so sklenenými posuvnými dverami? Tie okrem toho ozvláštňujú miestnosť aj tým, že nie sú úplne priehľadné, a preto sa nemusíte obávať príliš výrazného zúženia priestoru, kde nebude dostatok svetla. Sklenené posuvné dvere sú dva v jednom. Opticky to, čo chcete oddeliť oddelia, ale zároveň tam stále zanechávajú pocit určitej otvorenosti a voľnosti.

Sklenenedvere

Sklo je naozaj univerzálny a vďačný materiál. Dokážete pomocou neho vykúzliť mnohé nadčasové variácie v interiéri aj exteriéri. A ak máte určité predsudky voči skleneným posuvným dverám z hľadiska bezpečnosti, môžeme vás uistiť, že výrobcovia na toto určite mysleli, keďže dvere sú väčšinou vyrábané z tvrdených bezpečnostných skiel. Takže prípadné menšie nárazy bežného charakteru a sporadické nešetrné zaobchádzanie ešte prežijú. A čo v prípade, že priehľadnosť skla v niektorých prípadoch je skôr na škodu? Aj na toto sa pri výrobe sklenených posuvných dverí myslelo.

Sklo

Existujú totiž varianty s mliečnym či matným sklom alebo vo vyhotovení s rôznou nepriehľadnou potlačou a polepom. Čo sa týka čistenia, možnože budete musieť investovať o trochu viac energie, ako napríklad do dverí plastových, avšak vráti sa vám to niekoľkonásobne vďaka niekoľkoročnej životnosti skla. V podstate nevyžaduje žiadnu dodatočnú údržbu. Zatiaľ čo drevo je potrebné špeciálne ošetrovať a vplyvom času mení svoje pôvodné vlastnosti. Taktiež plast býva síce ekonomickejšou voľbou, ale vonkoncom nie je dlhoveký. Vyberajte pritom rozumne a myslite jednak na štýlovosť, ako aj do budúcnosti.