Pri LED paneloch by sme mohli povedať, že ide o akési inovatívne osvetlenie. Ide o veľmi úsporné osvetlenie, ktoré využijete jednak v domácnosti v mnohých miestnostiach alebo v rôznych spoločenských priestoroch, ktorých sú LED panely často krát pevnou súčasťou. LED panely nachádzajú svoje využitie v miestnostiach rôznych rozmerov, či sú to kancelárie, čakárne, ordinácie alebo chodby. LED panel je pri týchto miestach alebo miestnostiach ideálnou možnosť. Čo sa týka domácnosti LED panely sa zvyknú umiestňovať do týchto izieb: obývacia izba, spálňa, pracovňa, kuchyňa či detská izba.

LED

Už na prvý pohľad vás zaujme ich moderný a štýlový dizajn. Na výber máte rôzne zaujímavé prevedenia dizajnov a taktiež rôzne tvary panelov, ako je štvorec, to je menší z panelov vidieť ho môžete v stredných a menších miestnostiach, obdĺžnik, to už je väčší panel odporúča sa umiestňovať do priestranejšieho priestoru, ako sú vstupné haly a väčšie chodby, a potom tu je ešte panel kruhovitého tvaru ten sa hodí napríklad do kúpeľne alebo WC. LED panel dokáže vydržať v štandardnej prevádzke 30 000 hodín, čo sú nejaké 3 roky. Tieto panely dokážu osvetliť dostatočné veľký priestor napríklad v domácnosti alebo vo verejných priestoroch. Osvetlenie, ktoré ponúkajú je intenzívne a kvalitne hlavne, čo sa týka zdravia zraku. Ich rozmery sú navyše veľmi skromne takže vám panely nezaberú veľký priestor a zmestia sa aj na menej dostupné miesta, kde by mohol byť s väčším a robustnejším osvetlením problém či už pri samotnej montáži alebo neskôr v jej prevádzke.

LED

Oproti takej žiarovky má hneď niekoľko výhod, ktoré stoja za to. Jedena z výhod LED panelov je často krát práve dlhšia životnosť, ako majú žiarovky. Panely dokážu taktiež osvetliť väčší priestor keďže majú oproti žiarovke pochopiteľne väčšie rozmery. Čo sa týka inštalácii montáž LED panelov môžete vykonať 3 rôznymi spôsobmi. Najzákladnejším spôsobom je montáž stropných LED panelov, ktoré sa inštalujú najľahšie. Sú pripravené o strop. Ďalej môžete využiť závesný spôsob umiestnenia na strop. Panel na strop sa ideálne hodí do miestnosti s vysokým stropom. Inštalácia sa vykonáva pomocou prepojovacích káblov, ktoré bývajú súčasťou balenia. Obľúbeným spôsobom je aj pripevnenie LED panelu na stenu. Takýto spôsob je ideálny skôr do menších miestnosti či priestorov. Takýmito izbami v dome môžu byť napríklad kúpeľňa, špajza či WC keďže sa očakáva, že tieto priestory budú skôr menšie montáž panelu na stenu je, preto pre tieto miestnosti najlepším riešením.