Ľudia s citlivou pokožkou čelia pri praní bielizne často veľmi náročným výzvam. Mnohé konvenčné pracie prostriedky im nesedia a môžu spôsobovať podráždenie. Rovnako sa citlivej pokožke neodporúča ani bežná aviváž, ktorá môže obsahovať parfumy a chemikálie, ktoré pokožku dráždia. Väčšinou sa ľuďom s citlivou pokožkou alebo dokonca až alergiami neodporúča používať aviváž vôbec. Majú sa však preto úplne vzdať zážitku z krásnej sviežej vône na čisto opranej bielizni už navždy? Rozhodne, nie! V tomto článku vám priblížime, ako môžete mať aj vy, napriek tomu, že máte citlivú pokožku, nádherne voňavú bielizeň a uteráky či posteľné prádlo.

parfém na praní

Prírodná vôňa a ešte k tomu na citlivú pokožku

Vonné oleje na pranie Essentia predstavujú inovatívne riešenie, ako sa dá bielizeň rozvoňať namiesto aviváže. Stačí pridať zopár kvapiek alebo mililitrov do dávkovača na aviváž a po opraní bude bielizeň nádherne voňavá bez ohľadu na to, na akej teplote či programe práve periete. Essentia olejové parfémy do praniamajú na slovenskom trhu ako jediné certifikát „vhodné na citlivú pokožku“. Prinášajú tak jedinečné riešenie pre ľudí, ktorí nemôžu používať klasické aviváže, ako môžu mať aj oni nádherne sviežu bielizeň plnú jedinečnej vône. Essentia vôňa do práčky obsahuje vonné zložky, ktoré sú zložené z prírodných esenciálnych olejov. Tie predstavujú prírodné látky vyskytujúce sa v rastlinách či kôre stromov. Z nich sa získavajú esenciálne oleje napríklad destiláciou a používajú v aromaterapii, ako aj na výrobu kozmetiky a drogérie.

sada na praní

A zrazu máte veľký výber vôní!

Dostali sme sa teda zo stavu, kedy človek s citlivou pokožkou nemôže používať takmer žiadnu vôňu na pranie, až do situácie, kedy máte na výber celý rad nádherných sviežich prírodných vôní do práčky. Tie si môžete vyskúšať alebo priamo objednať. Vaše pranie tak opäť dostane ten správny šmrnc a urobí vám radosť prírodnou a príjemnou vôňou od výmyslu sveta.