Interiérové ako aj exteriérové zábradlia sú v mnohých prípadoch neodmysliteľným bezpečnostným prvkom, či už chceme ísť po schodoch alebo sa v pohodlí pozerať z balkóna. Okrem tejto svojej základnej funkcie ale poskytujú tiež štýlový dizajn a dokážu byť významným estetickým prvkom. Najmä v prípade, ak vravíme o modernejšom spracovaní a vhodnom materiáli, ktorý nebude disponovať eleganciou len určitý čas, ale svojou odolnosťou zaručí krásny vizuálny efekt na niekoľko desaťročí. A práve týmto materiálom dokáže byť nerez, respektíve nerezové zábradlie.Točivé schodisko.jpg
Navyše ak ho zrovnáme s inými variáciami z odlišných materiálov, môžeme nájsť niekoľko výhod a pozitívnych vlastností. Ako prvá nás napadne zrejme tá, vychádzajúca z podstaty antikorového materiálu, čiže minimálna potreba údržby.

  • Zábradlia zhotovené z tohto materiálu sú odolné voči vizuálnemu poškodeniu, a to po niekoľko desaťročí.

Poskytujú prakticky nemenný a rovnako elegantný vzhľad, pričom nemajú tendenciu hrdzavieť. Zároveň preto vravíme o dlhej životnosti a schopnosti odolávať korózii.

  • To v realite predstavuje vizuálne nemenné a estetické zábradlie po dobu cca 50 rokov aj napriek minimálnej starostlivosti. Môžeme rovnako vravieť o spoľahlivej investícii do budúcna aj napriek možno vyšším finančným nákladom pri ich kúpe.

Aj v prípade zábradlí takisto platí, že s vyššou úvodnou investíciou prichádza spoľahlivosť a kvalita na dlhé roky, kedy nás už následne čaká len úspora. Dokážeme ušetriť už len tým, že nemusíme pravidelne vrážať peniaze do náročnej údržby či pravidelnej obmeny zábradlia za nové. Povedané v skratke- máme vystarané.Bytovka, balkóny.jpg
Samozrejme treba byť aj kritický a spomenúť, že nie každá nerezová oceľ dokáže byť dokonale odolná voči vonkajším vplyvom. V prípade umiestnenia zábradlia do exteriéru je vhodné vybrať prvok vyrobený z antikory.

  • Je preto nutné rozdeliť, či hľadáte zábradlie do vnútorných alebo vonkajších priestorov.