Matcha čaj, nápoj pôvodom z Japonska, konkrétne pochádza z oblasti Kagošima. Ide o špeciálny druh zeleného čaju, ktorý bol používaný už pri zenových budhistických ceremóniách. Pripisovali sa mu výrazne liečivé účinky a dodnes je pokladaný za superpotravinu. Tento organický prášok jasnej zelenej farby má príjemne horkastú, prenikavú chuť. Jeho príprava prebieha na základe ručného zberu čajových listov, preberanie a následné mletie prostredníctvom tradičných žulových mlynov. Práve táto špeciálna starostlivosť robí z matcha čaju tak výnimočný produkt s najvyššou kvalitou.

matcha čaj

Výhodou čaju je jeho každodenné použitie – nielen na prípravu klasického nápoja, ale aj v rámci dochutenia či ozvláštnenia jedál. Takto možno pripravovať napríklad predjedlá, dezerty, hlavné jedlá či dokonca pečivo – vďaka nevšednej príchuti a zelenej farbe bude vaše jedlo originálnym spríjemnením dňa, nehovoriac o blahodarných zdravotných účinkoch, vzhľadom na vysoký obsah živín. Zaujať môžete aj primiešaním do kávového alebo miešaného nápoja. Typická príprava matcha čaju prebieha v špecifickej miske určenej práve na tento spôsob. Náš spôsob výroby je zároveň ekologický a 100% šetrný voči životnému prostrediu. Pri skladovaní je dôležité udržiavanie na chladnom (chladnička, mraznička), suchom a tmavom mieste, vyhýbať sa vlhkosti a bezprostrednému svetlu, ktoré môže účinky čaju výrazne znížiť.

Aké sú výhody nášho bio matcha čaju?

pozitívne zdravotné účinky

jedinečná chuť

cenovo dostupné 16,90 eur (pri nákupe nad 30 eur doprava zdarma)

všestranné každodenné využitie, ako aj v gastronómii

zloženie – 100% BIO Matcha čaj ZEN https://www.totalvital.sk/bio-matcha-caj-zen-superfood-quality-100g(Camellia Sinensis)

ľahká rozpustnosť

prémiová kvalita

zaručenie čerstvosti produktu

primeraná cena

matcha čaj príprava

Aké ďalšie produkty u nás môžete nájsť? Špecializujeme sa na distribúciu matcha čaju v kategóriách:

na miešané nápoje, varenie a pečenie

klasický čajový obrad

miešané nápoje

kapsuly nespresso

pravý sypaný matcha čaj

energetický nápoj

matcha príslušenstvo

V prípade záujmu využite našu ponuku na tejto webstránke a rozhodne sa vám vaše telo aj myseľ poďakujú.