Neustále počúvame či už v televízii, rádiu, od priateľov alebo blízkych o príchode množstva elektrických áut. Začali ste si aj vy všímať, že jazdí na cestách omnoho viac elektrických áut? Príchod elektrických áut je pre mnohých dobrou správou, no čítam o tom veľmi veľa komentárov, že ľudia sa proti nim búria. Elektrické autá považujú za niečo nepredstaviteľné na našich slovenských cestách. Veľkým nedostatkom elektrických áut je primálo nabíjacích staníc. Ako by ste si nabíjali svoje elektrické auto, ak bývate v panelákovom dome? Predlžovacím káblom, ktorý vám trčí z okna z tretieho alebo siedmeho poschodia? Neviem si to ani predstaviť a mnohí z nás tiež. Je to nedomyslená novinka, ktorá sa stáva hitom internetu. Ako teda budeme jazdiť?

 

interiér auta

 

Určite máte benzínové alebo dieselové auto, ktoré vám zopár rokov pekne slúži. Stalo sa vašim miláčikom. Nevymenili by ste ho za žiadne iné. No, čo spravíte v tom prípade, ak jednoducho budete musieť ho vymeniť za práve elektrické auto? S elektrickými autami sa akokeby roztrhlo vrece. Vidíme ich všade v televízii v reklamách a už aj častejšie na ulici. Ich veľkou nevýhodou ne vysoká cena. Ľudia nemajú štyridsaťtisíc alebo viac na zakúpenie si práve elektrického auta na osobné účely. Mnohí hľadajú lacnejšie variant, keď potrebujú svoje staré auto vymeniť za novšie.

 

šoférovanie

 

Navštevujú autobazáre, kde si vedia vybrať auto, ktoré je primerané k ich finančnému rozpočtu. Mnohé značky automobilov sa predbiehajú v tom, kto vyrobí lepšie a krajšie elektrické auto. Začíname ich objavovať už vo všetkých značiek áut. Avšak vymenili by ste svoje staršie auto práve za nový elektromobil? Táto predstava sa mi zdá veľmi nereálna. Bežný človek, ktorý je zvyknutý na auto s určitým pohonom by len tak nevymenil svoj zvyk za novinku na trhu, a to elektromobil. Preňho ostane klasika klasikou.