Aj vám sa môže poľahky stať, že vás prekvapí nečakaná porucha na kanalizácii. Nie je to nič príjemné, najmä ak je tým následne úplne vyradené kanalizačné potrubie. To znamená, že odpadová voda neodteká, ale vracia sa odtokmi alebo záchodom naspäť do bytu, či domu. Toto je typické znamenie, že došlo v potrubí k určitej blokáde. Môže sa to stať v prípade, že ste čistenie kanalizácie mierne podcenili a potrubia si už pamätajú pár desiatok rokov. Každá mastnota, potrava, hygienické potreby a vlasy sa podpíšu na správnej funkcií vašej kanalizácie. A to netreba podceňovať. Ide predsa o váš majetok a pohodlie.

Kupelna

Dôjsť môže aj k mechanickým poškodeniam potrubí, vznikajú napríklad praskliny spôsobené nadmerným tlakom v prípade upchatia prietokov. Môže tiež nastať poškodenie spôsobené koreňmi stromov, to sa týka potrubí vo vonkajšom prostredí. Potrubia sa taktiež vedia odpojiť z rôznych príčin. Takéto situácie sa ťažko identifikujú voľným okom.

Umyvadlo

Kanalizácia je skrytá pod zemou, v podlahe a odhaliť príčinu by bolo možné len rozbitím kachličiek, rozkopaním dvora. Preto v súčasnosti existujú rôzne mechanizmy, ktoré si so závadami odpadového systému vedia poradiť. Hovoríme o krtkovaní a jedná sa hlavne o postupy týkajúce sa čistenia kanalizácie. Špecialisti v danej oblasti – AB-krtkovanie, vedia správne identifikovať problém pomocou sond, ktoré do potrubia zavedú. Nie je teda potrebné žiadne ničenie majetku. Ak sa zistí, že príčinou je upchatie, vykoná sa čistenie kanalizácie rôznymi metódami. Je to napríklad spomínané krtkovanie. Oceľová struna napojená na elektromotor dokáže rotačným spôsobom preraziť akúkoľvek špinu. Čistenie kanalizácie sa vykonáva tiež vysokotlakovým čističom pomocou silného tlaku vody vháňanej do upchatého potrubia. Následne sa môže povrch ešte vyfrézovať od zažratejších usadenín ako je vodný kameň.